3 tipy ako si nafotiť fotky do fotobanky na svadbe

Ahoj, ak fotíš svadby alebo sa chystáš na svadbu ako hosť, tento článok píšem práve pre teba. S fotením svadieb som začala pred 4 rokmi (moje svadobné portfólko si môžeš pozrieť tu) , no len odkedy som začala prispievať svojimi fotkami do fotobánk, som si uvedomila, aký potenciál taká svadba má. Všetko je dokonale pripravené a naaranžované a to je super príležitosť, ktorú môžeš využiť na nafotenie fotiek do fotobanky aj ty. 

Môj prvý tip pre teba je: využi tú krásnu dekoráciu, jedlo, koláče a sladkosti. Ak fotíš svadby, takéto fotky určite nafotíš tak či tak pre samotných mladomanželov. Prečo ale neurobiť zopár záberov naviac aj pre seba a prispôsobiť kompozíciu tak, aby v nej ostal napr. priestor na text? Samozrejme, treba brať ohľad na to, že svadba je veľmi súkromná záležitosť, takže je dobré sa sústrediť na detaily, ktoré nebudú príliš prezrádzať veľa o tom, kde a pri akej príležitosti boli fotky nafotené. Pre predstavu som nižšie uviedla príklad z môjho portfólia na Shutterstocku. 

fotky do fotobanky, tipy na fotenie, ako fotiť, fotenie do fotobanky

fotky do fotobanky, tipy na foteniefotky do fotobanky, tipy na fotenie, ako fotiť jedlo

 

Môj druhý tip pre teba sa týka samotných priestorov. Opäť, aj tu odporúčam zamerať sa na detaily. Keby bolo vidieť príliš veľa z interiéru alebo exteriéru nehnuteľnosti, potreboval/a by si podpísaný súhlas od majiteľa nehnuteľnosti – tzv. property release, teda súhlas, že fotky nehnuteľnosti budú predávané aj na komerčný účel.  Aké detaily teda fotiť? Poobzeraj sa okolo seba, aj hore. Napríklad túto fotku som odfotila na jednom mestkom úrade krátko pred začiatkom obradu. Tipneš si, čo to je? 🙂 Je to starý sklenený luster, ktorý ani nevyzeral velmi dobre, ale takto zospodu bol zaujímavý. Táto fotka sa predala na Shuttertocku za najvyššiu možnú licenciu = pre mňa najvyššiu možnú províziu 🙂 Neber to akože sa chválim, jasné, tešila som sa ako blcha keď sa predala. Bet to ako moje povzbudnie pre teba, že sa to ozaj oplatí 😉 

fotky do fotobanky, ako fotiť, tipy na fotenie, fotenie do fotobanky na svadbe

 

 

A môj tretí tip pre teba je: rozhoď siete! Určite sa na svadbe stretneš aj s ďalšími profesionálmi, ľudia z cateringu, floristi, vizážistka, dekorátéri, DJ, kapela, starejší, majitelia priestorov. Môžeš im ponúknuť výhodnú spoluprácu. Ty pre nich na mieste bezplatne nafotíš fotky, ktoré môžu použiť napríklad na prezentáciu svojho biznisu v  marketingových materiáloch a oni ti dajú na oplátku súhlas, že ich môžeš použiť aj do fotobanky. Najhoršia vec, ktorá sa ti môže stať je, že ti povedia nie.  Tu je príklad spolupráce s DJ-om. 

fotky do fotobanky, fotobanky, fotenie fotiek do fotobánk, ako fotiť fotky do fotobanky počas svadby, tipy na fotenie

 

Držím ti palce pri fotení krásnych záberov! Ak sa chceš niečo k tejto téme opýtať, veľmi rada ti na tvoje otázky odpoviem. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *