Našla som super nástroj na vyhľadávanie kľúčových slov – KEYWORD.IO a porovnala som jeho dve verzie – ZDARMA a PRO

Našla som super nástroj na vyhľadávanie kľúčových slov – KEYWORD.IO a porovnala som jeho dve verzie – ZDARMA a PRO

Ku každej fotke, ktorú sa rozhodneš predávať cez fotobanky musíš priradiť kľúčové slová. Sú to práve oni, ktoré pomôžu potencionálnemu kupcovi nájsť tvoju fotografiu. Doteraz som k svojim fotkám priraďovala mnou vymyslené kľúčové slová ale dokáže to byť celkom zdĺhavé a hlavne, často mi ani nenapadli rôzne významy, ktoré by moja fotka mohla reprezentovať. A tak som išla googliť, či neexistuje nejaký nástroj, ktorý by toto uľahčil. A heuréka :))  existuje. Nástroj sa volá KEYWORD.IO. Celkový vzhľad stránky je pekný, intuitívny a jednoduchý a tak som sa rozhodla vyskúšať ho. Zistila som, že existujú dve verzie tohto nástroja: ZDARMA a platená PRO verzia. Bola som zvedavá na rozdiel a tak som ich porovnala. Popis, čo ktorá verzia ponúka a ich porovnanie nájdeš nižšie  

 

nástroj na vytváranie kľúčových slov

VERZIA ZDARMA

Keyword.io ti poskytne zoznam kľúčových slov zanalyzovaných z viac ako 30 miliónov fotografií a predajných metrík z rôznych fotobánk. Najlepšie je, že nemusíš nič inštalovať alebo sťahovať a jediné čo musíš urobiť je otvoriť nástroj online a do vyhľadávacieho poľa zadať hľadaný termín. Termín alebo kľúčové slovo, ktoré zadáš by malo reflektovať hlavnú tému alebo koncept tvojej fotky, pre ktorú potrebuješ nájsť kľúčové slová. Ak by ste chcel/a byť pri svojom hľadaní konkrétnejšia, môžeš tiež pridať popisujúce slovo do kolónky “Keywords” – sú to slová, ktorými nástroju povieš aby analyzoval len fotografie ktoré obsahujú obe slová – tvoj hlavný termín a aj toto slovo. O kolónku nižšie v Negative keywords potom môžete zadať aj presný opak – termíny ktoré pri hľadaní má nástroj vylúčiť. 

Výsledný zoznam kľúčových slov je zoradený podľa frekvencie, od všeobecných a najčastejšie používaných až po menej používané a také, ktoré sa týkajú nejakého “niche” , čiže úzkej, veľmi špecifickej oblasti alebo tematiky. 

Zo zoznamu si potom jednoduchým kliknutím na kľúčové slovo vieš konkrétne slová vybrať  a opätovným kliknutím výber zrušiť. Keď máš vyklikané všetky slová a si spokojná so svojím výberom, môžeš skopírovať všetky vybrané kľúčové slová do schránky kliknutím na modré tlačidlo “Copy keywords”.

 

PRO VERZIA

Keyword.io tiež ponúka aj platenú PRO verziu, ktorá ti ponúkne zoznam významovo súvisiacich kľúčových slov pokrývajúcich hľadanú hlavnú tému z rôznych uhlov vrátane synoným a bežných prípadov použitia.

  Porovnanie oboch verzií. Ako hlavnú tému som zadala slovo “jedlo” s nevyhnutným kľúčovým slovom “raňajky” ↓ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *